test

Zatímco v úterý stoupaly teploty až ke 14 stupňům Celsia, ve středu připadlo na Lysé hoře v Beskydech 37 centimetrů sněhu a podobně pestré bude počasí i v následujících dnech.

Ve čtvrtek i v pátek se dočkáme nejčastěji velké oblačnosti, která se bude místy protrhávat až na polojasno,” konstatovala Honsová. Hranice sněžení se přesune do poloh nad 400 metrů. Odpolední teploty po oba dny vystoupí na 3 až 7 stupňů, v pátek budou ranní minima klesat na 1 až -3 stupně a na silnicích se tak může objevit náledí.

O víkendu bude počasí ovlivňovat tlaková níže. V sobotubude nejčastěji oblačno či zataženo s občasnými srážkami, byť v průběhu dne může oblačnosti ubývat až na polojasno. Ráno budou teploty klesat k 0 až 4 stupňům, přes den se dostanou znovu na 3 až 7 stupňů. Sněžení se bude objevovat v polohách nad 600 metrů.

Velmi podobně by mělo být též v neděli. Převládat bude opět velká oblačnost, v polohách nad 600 metrů opět se sněžením či přeháňkami, v nížinách s deštěm. Ranní minima poklesnou na 2 až -2 stupně, přes den bude nejčastěji mezi 4 až 8 stupni.

Oblačné počasí se srážkami bude pokračovat i v příštím týdnu. V pondělí ráno bude rtuť klesat k 0 až -4 stupňům, přes den se teploty dostanou ke 2 až 6 stupňům. V následujících dnech by se pak mělo dále ochlazovat. Jak Honsová připomněla, jde o tradiční jev, pro nějž se vžilo označení „Valentýnská zima”.